Badminton jest jednym z najbardziej popularnych sportów nie tylko do rywalizacji, ale także dla przyjemności w wolnym czasie. Korty do badmintona są dostępne we wszystkich gminnych ośrodkach sportowych oraz w lokalnych szkołach i uczelniach. Nawet bez kortów i siatki można grać w badmintona w parkach lub na podwórkach, jeśli są wystarczająco duże.
Gra dla osób w każdym wieku.
Badminton może być energiczną pogonią lub lekkim treningiem, w zależności od indywidualnego wyboru. W związku z tym można zacząć grać w badmintona już od najmłodszych lat, kiedy jest się w stanie wymachiwać rakietą do badmintona, a także w wieku, kiedy nie jest się w stanie poruszać po korcie.
Imprezy towarzyskie
Kluby badmintonowe to społeczności badmintonowe. Podczas wieczorów klubowych i meczów masz okazję poznać nowych ludzi i dogonić starych przyjaciół, którzy pochodzą z różnych środowisk. Wiele klubów posiada kalendarze towarzyskie, w których organizowane są wieczory rozrywkowe, zbiórki pieniędzy i przyjęcia świąteczne.

Pracowanie nad sylwetką
Badminton wymaga biegania, skakania i szybkich ruchów, co zwiększa elastyczność i szybkość. Stały zakres ruchu tonuje nogi, pośladki, ramiona, barki, plecy i brzuch, jak również. Rozwija siłę i moc w nogach i rękach.
Po pewnym czasie gry w badmintona, niezależnie od poziomu zaawansowania, gracze doświadczą poprawy równowagi i koordynacji. Zwiększenie nieco intensywności gry może zwiększyć siłę górnej części ciała, stabilność rdzenia i wytrzymałość, a także poprawić refleks i koordynację ręka-oko.
Praca i rozciąganie mięśni uwalnia hormony, które tonują i ujędrniają ciało. Ruchy nóg i ramion wymagane w meczu badmintona są tak samo powtarzalne jak ruchy stosowane w programach podnoszenia ciężarów, ale zamiast zewnętrznych ciężarów. Pęd ciała tworzy swój własny trening podnoszenia ciężarów. Gra w badmintona tonizuje ciało, nadając mu gładki, niemięśniowy wygląd.
Obniżenie ciśnienia krwi i ryzyko chorób serca
Osoby z nadciśnieniem mogą odnieść duże korzyści z gry w badmintona, ponieważ obniża ona podstawową częstość akcji serca o kilka uderzeń na minutę, a także znacznie obniża ciśnienie krwi. Badminton pomaga w zwalczaniu nadciśnienia bez konieczności stosowania leków i pomaga w zmniejszeniu dawki leków potrzebnych w cięższych przypadkach nadciśnienia.
Regularna gra w badmintona chroni przed różnymi chorobami serca. Wzmacnia mięsień sercowy, zapobiega zatykaniu się naczyń krwionośnych i powodowaniu dalszych komplikacji zdrowotnych. Osoby, które mają jakieś istniejące wcześniej choroby serca mogą również korzystać z korzyści płynących z gry w badmintona pod odpowiednim nadzorem medycznym, który nie będzie dodatkowo obciążał ich poziomu wytrzymałości.

Zwiększenie gęstości kości i zapobieganie osteoporozie
Osteoporoza to stan, w którym kości stają się luźne z powodu interakcji pomiędzy hormonami w organizmie, tworzącymi kości i komórkami, które rozpuszczają kości. Osoby cierpiące na osteoporozę mają zmniejszoną wytrzymałość kości, a to oznacza, że bardzo łatwo jest im doznać złamań kości.
Gra w badmintona pomaga osobom cierpiącym na osteoporozę, ponieważ wspomaga aktywność komórek tworzących kości, a także pomaga w przyswajaniu wapnia w macierzy kostnej, co ją wzmacnia. Regularne gry w badmintona zmniejszają również różne zagrożenia nowotworowe.