Zaledwie kliknięciem możesz mieć nową sukienkę lub nowe buty: Wraz z pandemią zakupy online zyskały na popularności. Wiele sklepów oferuje szereg różnych metod płatności.

Metoda „Kup teraz, zapłać później” cieszy się szczególną popularnością wśród młodych ludzi. Przesunięcie płatności na później może jednak szybko skłonić do zakupów, których tak naprawdę nie można sobie pozwolić.
Istnieje również ryzyko utraty kontroli nad zbliżającymi się rachunkami. Może to prowadzić do dodatkowych kosztów, takich jak odsetki od zwłoki czy opłaty za anulowanie i brak płatności, w odróżnieniu od płatności Google Pay Casino.
Dlatego eksperci zalecają korzystanie z metod płatności online, w których kwota zakupu jest pobierana bezpośrednio z własnego konta i natychmiast przekazywana na konto sprzedawcy.
Płatność bezpośrednio z konta bieżącego zapewnia większą przejrzystość Kupujący zachowuje kontrolę nad wszystkimi wydatkami, ponieważ płatności są widoczne natychmiast w jego bankowości internetowej. Sprzedawca z kolei otrzymuje natychmiastowe potwierdzenie płatności od banku lub kasy oszczędnościowej i może natychmiast przygotować towar do wysyłki.
Jeśli coś pójdzie nie tak podczas wysyłki, powinna być dostępna ochrona kupującego, która pośredniczy między sprzedawcą a kupującym i oszczędza mnóstwo stresu. Eksperci zalecają więc korzystanie z metod płatności, które dysponują płatnościami bezpośrednimi na koncie.
Jak w przypadku Giropay, metody płatności online niemieckich banków i kas oszczędnościowych, w której płatność jest dokonywana bezpośrednio z konta bieżącego na konto sprzedawcy. Ponadto nie ma pośrednika, który miałby dostęp do osobistych i wrażliwych danych płatniczych.
Ochrona danych oraz przejrzystość są gwarantowane obok kontroli kosztów. Aby skorzystać z metody płatności, potrzebujesz tylko swoich danych dostępowych do bankowości internetowej lub nazwy użytkownika i hasła, PIN-u lub metod biometrycznych w aplikacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie giropay.de.
Kolejny poradnik eksperta: Jak rozpoznać nieuczciwych sprzedawców online Podczas zakupów online można nie tylko szybko stracić kontrolę, ale w najgorszym przypadku także trafić do nieuczciwych sprzedawców. Chętnie korzystają oni z procedury płatności z góry: Klient zapłacił, ale towar nigdy nie dotarł.
Jak rozpoznać nieuczciwych sprzedawców? „Najpierw należy sprawdzić, czy oferta brzmi zbyt kusząco, by mogła być prawdziwa” – radzi ekspert Giropay, Uwe Fischer.
Następnie, na podstawie danych w stopce, polityki prywatności i oferowanych metod płatności sprzedawcy, należy sprawdzić, czy strona internetowa jest godna zaufania.
Trzeba być ostrożnym, jeśli na stronie sprzedawcy trzeba podać zbyt wiele danych bankowych: „Nie należy ujawniać więcej informacji o sobie, niż jest to konieczne” – radzi Uwe Fischer.